Székelyhidi Zsolt

Székelyhidi Zsolt
Jméno a příjmení:  Székelyhidi Zsolt
O umělci:

Narodil jsem se v roce 1969 v maďarském Debrecínu, kde žiji dodnes. Vysokoškolské vzdělání jsem získal na Pedagogické univerzitě Györgye Bessenyeiho, v oboru kombinačního studia výtvarného umění a geografie.

Vedle učitelské činnosti se věnuji kresbě a malbě. Moje díla byly vystaveny na více národních i mezinárodních výstavách, věnoval jsem se i ilustrací knih, zejména s fantasy a sci-fi tématikou.

V malbě nejraději používám olej, akryl a akvarel, v kresbě preferuji tuš a grafit, čili je možné říci, že se věnuji různým technikám a často i jejich kombinacím. Motivy mých děl jsou často figurální a mojí srdeční záležitostí je i zobrazování středověkých budov.

V obrazech se snažím zachytit spektrum nálad převedených do barevnosti a linií, často odrážejících především mé vlastní pocity. Proto velmi oblibuji techniku ​​rychlého akvarelu. Svého největšího nepřítele v umělecké tvorbě vidím v přímé čáře, proto se linie snažím zakřivovat různými způsoby. Nerovná čára je veselejší, hravější - stejně jako i můj postoj k životu.

Díla autora