Ivana je malířka z Českých Budějovic." /> Ivana je malířka z Českých Budějovic." />

Brázdová IvanaSensualart

Brázdová Ivana<span>Sensualart</span>
Jméno a příjmení:  Brázdová Ivana
O umělci:

Ivana je malířka z Českých Budějovic. Její tvorba je rozmanitá, ale zároveň charakteristická sytými odstíny barev, které jsou hlavní dominantou obrazů a navozují určitou atmosféru, rozpoložení nebo emoci rezonující v každém obraze.

Nevyhraněný styl a motiv zobrazuje různá rozpoložení autorčina nitra, které se snaží přenést do svých děl.  Některé obrazy, téměř srovnatelné s fotografií, bez znatelných tahů štětcem, jsou v očividném kontrastu s obrazy, které jsou spíše impresionistické. I tato rozporuplnost charakterizuje její tvorbu.

Prostřednictvím aktů poukazuje na ženskou energii a někdy až provokativní smyslnost. Západ slunce, loďka na moři nebo barvitá krajina, působí na nitro pozorovatele obrazu, navozuje harmonii a spojení se zobrazovaným místem. Motivy tanečníků silně rezonují s prostředím, ve kterém se malířka pohybuje část svého života. V abstrakcích se objevují motivy z východních filosofií nebo kubismu. Nechává se také inspirovat abstraktním malířem Jacksonem Pollockem. Dokonce i v obrazech zátiší je rozpoznatelná určitá atmosféra.

Díla autora

Korálový útes

Brázdová Ivana

23520 Kč840 EUR

Horoskop ČESKO

Brázdová Ivana

7840 Kč280 EUR

relaxace v lese

Brázdová Ivana

5880 Kč210 EUR

Jezírko

Brázdová Ivana

19600 Kč700 EUR